Adventi várakozás online játék

Készült: 2021. január 07. csütörtök

Adventi kèszülődès. Sokakban ez a mondat elcsendesedèst, egymásrafigyelèst, règ várt találkozásokat  ès Krisztusvárást idéz fel. Egyesületünk is , eddig minden évben egy nagy közös lélekbeni elcsendesedèsre, találkozásra hívta a családokat, de az idén minden másképp alakult.

A nagy találkozás elmarad, idén nem lesz gyerekzsivajtól hangos az átrium, de nem szerettük volna ha közös készülődés nélkül telt volna el ez az advent. Ezért online játékra hívtunk minden tagcsaládot. Minden nap egy apró kis feladatot kell teljesíteni és egyesületünk elérhetőségére visszaküldeni. A feladatok nagyon egyszerűek ès változatosak. A feladatok megoldásához szükség van a családok együtt dolgozására, hiszen a család  minden tagja megtalálhatja, azt a feladatot amit ő könnyen megold. A gyerekek rajzolnak, az anyukák a recepteket írnak , az apukák pedig szavakat keresnek egy táblázatban, végül közösen olvassák a Bibliában a karácsonyi történetet. Bár távol vannak egymástól a családok, de ezek a feladatok összekötik őket, hiszen minden nap minden család ugyanazt a feladatot végzi el. 

A játék nagy sikerrel indult el 96 család részvételével, de mind a 20 feladatatot csak 61 család játszotta végig.

Köszönettel tartozunk a Magyar Kormánynak és a  Nemzetstratégiai Kutatáintézetnek.

Pin It

 

Minden jog fenntartva!