Road-show Kőrösmezőn: A vég egyben a kezdet is

Készült: 2019. augusztus 21. szerda

69494454 2892534394152276 6399796597286240256 nA Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete elérkezett Road show programsorozatának harmadik állomására, legtávolabbi, és egyben egyik legszebb pontjára, Kőrösmezőre. A rendezvény lebonyolítására 2019. augusztus 17-én, szombaton került sor a helyi római katolikus egyházközség segítségével.
Ez a road show azért is különleges, mivel nem csak a KMNE, hanem a helyi egyházközség, és a magyarországi Családháló mozgalom is besegített a szervezésbe. Ezenkívül a jelentős szórvány település ellenére, rendkívüli érdeklődés jellemezte a rendezvényt, amely a helyiek aktivitásával valósult meg.

Megérkezve Kőrösmezőre szép díszlet és a helyi lakosok szívélyes vendéglátása fogadott minket. A programon felszólalt Székely Attila a Családháló mozgalom országos szervezője, aki kiemelte, hogy mennyire fontos, hogy ilyen nagy számban eljöttek, és szeretné, ha itt is sokan csatlakoznának az egyesülethez és a Testvércsalád mozgalomhoz, amelynek lényege, hogy kárpátaljai családok más magyarországi családokkal 68859590 563626860840057 5479459219709100032 nközösen segítik és bíztatják egymást, különböző programok közben. A nagycsaládosok egyesületétől Szilágyiné Tóth Gabriella mondott beszédet, aki arra bíztatta a családokat, hogy csatlakozzanak az egyesülethez, ezzel is elősegítve a helyi magyar közösség megmaradását. Az egyház nevében Mikulyák László atya köszöntötte az egybegyűlteket, majd pedig imát mondott. Az atya kiemelte, hogy bár Kőrösmezőt szokták azon keleti végként említeni, ahol még élnek magyarok, igazából a vég egyben kezdet is, ugyanis a település egyike volt azoknak, ahol honfoglaló őseink először letelepedtek.

A köszöntőbeszédek és áldás után felléptek a helyi magyar óvodások és kisiskolások, akik több tánccal is készültek. Kuderna Viktória alsó osztályos tanuló verssel köszöntötte a vendégeket. Ezek után a Kőrösmezői Fodros szoknya tánccsoport mutatta meg tudását a jelenlévőknek. A jó hangulatú rendezvényen trambulin és kézműves sátrak várták a gyerekeket, akik nagyon érdeklődően viszonyultak ehhez. Közben pedig elkészült a finom ebéd is, utána pedig a felnőtteknek Lőrincz Ingrid tartott előadást az okos eszközök hatásáról, majd pedig kötetlen beszélgetésre invitálta őket. A rendezvény végén Szilágyi Gabriella és Szilágyi László tartott táncházat, amely nagyon kellemes hangulatú zárása volt a programnak.

68952588 717923881982753 5636234236206776320 nA Kőrösmezei road show-ról elmondható, hogy mind kicsi és nagy egyaránt jól érezte magát, amely a helyi közösség lelkes szervezése nélkül nem valósulhatott volna meg.

Ezúton szeretnénk megköszönni Mikulyák László atya és Kolesznyikova Marika segítségét, akik helyi munkálkodása hívta össze a közösséget, illetve azokat, akik mindenben segítettek. Köszönettel tartozunk támogatóinknak Grezsa István miniszteri biztos úrnak, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt-nek és a Családháló mozgalomnak.


Köszönjük, hogy eljöttek, legközelebb találkozunk Aknaszlatinán.

Pin It